Вчера попладне, околу 20 часот, во тетовското село Боговиње, лишен од слобода е 25-годишниот Н.И. од споменатото село, кој со наредба од КПУ „Идризово“ се барал за доиздржување на затворската казна, откако претходно не се вратил од викенд.

Нешто подоцна, Н. И. предаден е во КПУ „Идризово“ во Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.