Вчера во 19:00 часот на Плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид бил лишен од слобода и приведен А. К. (46) од Охрид.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струга за доиздржување на затворската казна, од каде, според пријавеното, избегал на 20.02.2021 во 23.00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.