Нoќеска во СВР Скопје било пријавено дека околу 01.30 часот, во женското одделение во Казнено-поправната установа Идризово, физички била нападната М.К. (45), вработена во установата од страна на Џ.Д. (39) од Охрид, која издржувала казна затвор.

За случајот е известен јавен обвинител.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.