Во текот на вчерашниот ден, во спроведената засилена акциска контрола на територијата на државата за санкционирање на прекршоци, што ги прават возачите на мотоцикли, санкционирани се 106 возачи на мотоцикли.

Како што информираат од МВР, од нив, 63 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, 20 возеле без возачка дозвола, три мотоцикли се одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани се и други прекршоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.