Во раните утрински часови во Гази Баба бил упасен дилер, кој поседувал различни видови дрога.

На подрачјето на Гази Баба, од полициски службеници од СВР Скопје денеска во 00.20 часот од слобода бил лишен Д.Т. (30) од Скопје.

 

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, прашкаста материја, дигитална вага и други предмети – информираат од МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.