Ноќеска околу 2.40 на ул. Хашка запалено било возило Опел Астра со скопски регистарски таблички кое било паркирано пред влез на куќата на сопственикот.

Од огнот зафатено било и возило Сеат, а во гаснење на возилата интервенирала и противпожарна служба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.