Две паркирани возила се опожарени вечерва на паркинг пред познат хотел во Охрид.

Инцидентот се случил во време на полициски час

Огнот го изгаснала противпожарната служба од Охрид, а на местото на пожарот во моментов увид врши СВР Охрид.

Како што дознава „Њуз1.мк“, во инцидентот нема повредени, а причинета е материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.