Во раните утрински часово негде околу 1:40 часот пополноќ, во полициската станица Кичево пријавен е пожар во патнички автомобил „јагуар“, сопственост на А.М.(41) од Кичево, кој бил паркиран на улицата „Веле Змејковски“. Пожарот бил изгаснат од територијалната противпожарна единица , информираа портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Тој додаде дека вчера во 16:50 часот во полициската станица Кичево, пријавено е дека на улица „Егејска“ во Кичево бил нарушен јавниот ред и мир со карање, викање, дрско и непристојно однесување помеѓу К.Б.К(32) и Б.Ѓ.(24) од Кичево. Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.