Автомобил на полицаец на високи позиции во СВР Скопје бил запален вечерва во Чаир, дознава 24 Инфо.

Инцидентот се случил во близина на црквата пред домот на полицаецот.

Запален бил неговиот автомобил “мерцедес”, по што дошла пожарникарска екипа и го локализирала пожарот.

фото: 24info.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.