Скопјанка пронашла залутан куршум во својот дом во текот на вчерашниот ден.

МВР информира дека во 22 часот и 20 минути вчера, 21-годишната Б.Ј. пријавила дека на улицата “Катлановска“ во домот пронашла зрно од залутан куршум.

Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.