Вчера во 21 часот во СВР Куманово, Ф.А.(38) од Куманово пријави дека предното ветробранско стакло на неговото патничко возило „бмв“ со кумановски регистарски ознаки, кое било паркирано на ул.„Драги Шутевски“, било оштетено од залутано зрно. Се работи на расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.