Вчера во 20:46 часот Ѓ.С.(32) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир ветробранското стакло од неговото патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, било оштетено од залутано зрно. Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.