Ресторан во Скопје имал проблеми со пијани гости кои не им дозволувале на музикантите да го напуштат локалот. Сопственикот на ресторанот бил принуден да повика обезбедување кое затекнало седум гости во локалот кој биле под дејство на алкохол не им доволувале на музикантите да заминат.

Откако тие биле замолени да го напуштат објектот бидејќи било крај на работното време ситуацијата се вжештила, по што одбиле да си одат почнале да се закануваат. Потоа во локалот била повикана и полиција по што ситуацијата била решена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.