Седумнаесетгодишно момче синоќа е повредено со остар предмет и однесено во Градската општина болница „Св. Климент Охридски“, соопшти денеска полицијата.

Во дневниот билтен на МВР се наведува дека, според исказот на момчето, тој бил физички нападнат од три лица на улицата „Македонска-косовска бригада“ вчера околу 20:30 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.