Четириесет и седумгодишен жител на селото Тодоровци починал откако тракторот што го возел, се превртел.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека сообраќајката се случила на местото викано Памарска маала, а иницијалите на починатиот се Ќ.Р.

Случајот е пријавен вчера во 14:30 часот во Македонска Каменица.

Извршен е увид од екипа од полициската станица во Македонска Каменица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.