На 12.07.2019 околу 14,35 часот на локалниот пат Илинден-с.Ајватовци било пријавено дека   патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од В. Д. (60),  излетало од патот и удрило во бетонски ѕид. Возачот В.Д  починал на местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.