Едно лице е почина во пожарот во објектот зад трговскиот центар „Рамстор“ на улицата „Јордан Мијалков“, соопшти Министерството за здравство.

Починатото лице е мажот кој во моментот кога избил пожарот, остана заробено во продавницата за гуми. И покрај обидите да го извлечат, пожарникарите не успеале во тоа.

Во пожарот едно лице било полесно повредено и како што велат од Министерството по укажаната помош на Брзата помош било пуштено дома.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.