Работник им подлегна на тешките повреди здобиени на работното место.

Како што соопшти МВР, вчера во 13.00 часот во Полициската станица Пробиштип, С.Т.(27) од Пробиштип пријавил дека при изведување на градежни работи во фабрика во Пробиштип бил повреден М.С.(63) од с.Злетово.

Од здобиените повреди починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.