14-годишно момче (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина денеска во тешка сообраќајка во Марино, Општина Илинден, пренесе ТВ „Сител“.

Несреќата се случила во 13 часот, а момчето кое возело мотор починало на лице место откако автомобил му го пресекол патот и се судриле.

Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.