Премиерот во оставка Зоран Заев денеска повторно се дојде на закажаното судско рочиште против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

На денешното судење во Основниот суд Скопје 2 ќе се читаат завршните зборови за неговата тужба за клевета. Присутен во судницата е само неговиот бранител Лазар Сандев.

Заев низ целиот процес се појави на само една судска седница, кога беше повикан како сведок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.