Судењето за „Рекет“ продолжува следниот четврток, кога ќе сведочи Владимир Тодоровски, додека рочиштето наредниот ден,како сведок ќе се појави Дејан Панделевски.

Според динамиката на судењето, судијката Весна Никоавска Масевска која денеска одржа средба со новинарите, информираше дека за предметот има закажани рочишта до 15 март и дека има предложено околу 25 сведоци од обвинетите.

Судијата вели дека засега, Зоеан Заев не е меѓу сведоците кои ги понудиле обвинетите и обвинителството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.