На 22.03.2020 во 21.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Тодор Александров“ ги лишиле од слобода М.Т.(23), М.Б.(21) и С.Ѓ.(27) сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.