Утрово по наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција е приведен Р.Н.. Според неофицијални информации, тој е приведен за истрагата за плацевите на Водно каде со група луѓе е осомничен за сторено кривично дело перење пари.

Се очекува официјална потврда од Обвинителството за отворената истрага и детали за истата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.