И сопругата на Зоран Верушевски, Соња е обесштетена со 17 илјади евра за 175 дена поминати во притвор за случајот „Пуч“, објави 360 Степени. Вкупно брачниот пар доби 59 илјади евра отштета за деновите поминати во притвор, во прв степен.

Не постои ценовник или максимална висина на отшета за ден неправедно поминат во притвор.

360 Степени откри и други случаи каде отшета била повисока и од онаа што ја добија Верушевски. Колку им била „дневницата“ на други отштетени за денови поминати во притвор во графикот подолу.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.