Ново видео од плоштадот Македонија прикажува поголема група млади луѓе како без маски или дистанца се веселат околу деца кои свират на тарабуки. Како и што е редот, со „подвигот“ се фалат на „Тик-ток“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.