За само десет дена повторно ист инцидент на улицата „Солунска“ во Битола. И овојпат, садниците со зеленило се откорнати и украдени, веднаш штом се поставени.

Во текот на ноќта, повторно СЕ УКРАДЕНИ, УНИШТЕНИ И СКРШЕНИ декоративни садници и преку 40 листопадни дрвја!!!, велат од ЈП „Комуналец“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.