Вчера попладне во Полициската станица Аеродром, Д.М. (36) од Скопје пријавил дека завчера околу 18 часот на булевар „Видое Смилески – Бато“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Во вторникот пак во МВР пристигнала пријава од татко дека на истиот булевар, „Видое Смилески – Бато“, околу 10 часот куче ја нападнало неговата 17-годишна ќерка, кое ја каснало во пределот на левата рака.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.