Малолетник се здобил со повреди во ногата, откако бил нападнат со нож од соученик, информира МВР.

Вчера во 13:00 часот во СВР Скопје, А.Џ. пријавил дека во село Сарај, скопско, неговиот малолетен син бил пoвреден со нож во пределот на левата нога од негов соученик од село Глумово, скопско. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот – соопштуваат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.