Се уште се затворени вратите на трговскиот центар Сити Мол. Пред неке време беа пуштени да влезат сопствениците на дуќани и трговцитете, но не и посетителите. Не е дозволен влез ниту за новинарите.

Полицијата сѐ уште не може да каже дали дојавата за бомба е лажна или не, но просторот околу трговскиот центар сѐ уште е под полициско обезбедување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.