Дваесетгодишно момче било нападнато од својот колега со кој работеле заедно во пицерија во Прилеп.

Во Полициската станица Прилеп вчера во 15:50 часот В. Т. (20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 14.00 часот, додека бил на работа како келнер во пицерија во Прилеп, физички бил нападнат од неговиот колега В. Н. и лицето А. Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.