Жена вработена во МВР пред пријавницата на „Шутка“ почнала да се заканува, директорот Есад Рахиќ не знае која е причината за денешниот инцидент и заканата со бомба кон него како директор на установата, пренесува 24 Инфо.

Од МВР било потврдено дека имало вербален инцидент и дека по упатените закани жената си заминала. Таа била идентификувана и се преземале мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.