Вчераутро во Полициската станица Карпош, С.М. (37) од Кочани пријавил дека околу 09 часот во казино на бул. „Партизански oдреди“, додека бил на работно место, бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.