Возило сопственост на Министерството за внатрешни работи вчера удрило во малолетно лице. Несреќата, се случила во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“ и „Ангел Димовски“.

„Патничко моторно возило „опел астра“, сопственост на МВР, управувано од Б.Р., удрило во малолетник, кој се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, информираат од Министерството

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.