На социјалните мрежи е споделено видео од надзорни камери во обложувалница, на кое е уловен моментот кога двајца вооружени крадци вршат грабеж:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.