Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што денеска се случи на стариот магистрален пет Охрид – Струга.

Според информациите од СВР – Охрид, до несреќата што се случила во близина на автобуската постојка дошло кога во велисипедист удрило патничко моторно возило. Притоа смртно настрадал велосипедистот.

Во тек е увид на местото што треба да ги утврди околностите што довеле до несреќата

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.