Возило со мигранти кое се движело на патниот правец Демир Капија – Неготино, во близина на бензинска пумпа удрило во задниот дел на товарно возило што се движело во ист правец и се запалило.

Во несреќата, како што потврдуваат од полицијата, има повредени лица.

Моментално на местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и полицијата, а повеќе инфрмации се очекуваат подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.