Околу 06,40 часот на регионалниот пат Св.Николе – Куманово кај м.в „Градиште“, од коловозот излетало ТМВ„Фолваген“ во кое се превезувале околу 25 мигранти, објави Алсат. Истите со ИМП се пренесени во ОБ Куманово (се утврдува карактерот на повредите). Возачот е во бегство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.