На крстосницата пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“ во центарот на Скопје, предмалку се случи сообраќајна несреќа во која учествуваше и возило на Брза помош.

На лице место пристигна екипа на полицијата којашто ќе изврпи увид на лице место.

Повеќе информации очекуваме во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.