Автомобил излетал од патот кај тунелот Канара-Велес по што возачот загинал на лице место.

Завчера во време од 20 часот и 10 минути до 10 часот и 40 минути на автопатот Скопје–Велес, на околу 900 метри пред тунел Канара-Велес, патничко моторно возило „хјундаи“ со велешки регистарски ознаки управувано од Б.М.(38) од Велес излетало надвор од коловозот.

Во незгодата возачот починал на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.