Пикап автомобил за достава на стока утрово изгоре на паркинг зад Скопјанка во Аеродром, објави А1.он.

Според првичните информации оштетени се повеќе возила на паркингот но за среќа повредени нема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.