Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле  избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог.

Како што велат очевидци,  возачите во спротивна насока излегувале надвор од пат за да не се удрат.

Пред една недла на оваа делница исто така имаше сообраќајка на која за жал имаше и загинати.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.