Возач во селото Карбинци удрил во пешак и избегал од местото на несреќата.

Според соопштението на СВР-Штип, настанот се случил вчера на регионалниот пат во село Карбинци, кога непознато патничко возило удило во 40-годишната Н.П, жителка на село Карбинци.

По несреќата, Н.П била пренесена во штипската Клиничка болница, каде лекарите констатирале телесни повреди.

По овластување на јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициска станица Штип.

Полоцијата трага и по возачот, кој наместо да и помогне на повредената жена, избегал од местото на несреќата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.