Возач на мопед почина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот Свети Николе -Штип кај селото Криви Дол.

Се работи за 31-годишно лице од Велес, јави МВР.

Во несреќата учествувале и три патнички автомобили, пришто четири лица од кои две деца на возраст од 15 и 13 години се здобиле со телесни повреди и биле пренесени во Клиничката болница-Штип за укажување на лекарска помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.