Утрово бил нападнат возач на автобус на ЈСП кај Бутел.

Денеска (27.04.2023) во 06.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(47) од Скопје пријавил дека околу 04 часот, додека управувал автобус на ЈСП од населба Радишани кон населба Бутел, бил физички нападнат од едно лице кое употребило и тврд предмет, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.