Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека помеѓу стојалиштето Кондово и стојалиштето Сулари, во близина на објектот на ЈП Водовод – Скопје, на отворена пруга, патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје – Кичево, удрил во трактор кој бил оставен на пругата. Повредени лица нема.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.