Утринава околу 6 часот на преминот во Маџари, товарен воз кој сообраќал од Табановце кон Скопје, удрил во возило марка „фолксваген венто“, при што загинал возачот на автомобилот.

Железничка несреќа на преминот Маџари во Скопје (фото: МИА)

Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Скопје утрово во 5:50 минути удрил во возило „фолксваген венто“ сопственост на МВР, а управувано од А.Б. полициски службеник во Полициската станица Гази Баба кој починал на лице место, информираат од МВР.

Железничка несреќа на преминот Маџари во Скопје (фото: МИА)
Железничка несреќа на преминот Маџари во Скопје (фото: МИА)
Железничка несреќа на преминот Маџари во Скопје (фото: МИА)


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.