Вооружена престрелка се случи попладнево на улицата Ордан Чопела, кога според неофицијални информации две групи пукале со автоматско оружје, дознава Алфа телевизија.

Според неофицијалните информации на Алфа повреденото лице Б.Б. со возило Голф 4 со црна боја било оставено во Градската болница, а автомобилот веднаш избегал од лице место.

Полицијата неофицијално привела едно лице, а по двајца се трага.

Се чекаат детали за вооружениот инцидент

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.