Во 2.45 часот по полноќ, во Полициска станица во Крива Паланка било пријавено дека во затворот „Кшање”, во отвореното одделение, бил пронајден починат затвореникот. Станува збор за М.Ј.(58) од кумановското село Старо Нагоричане. Телото е предадено на обдукца по насока на Јавен обвинител и случајот ќе биде истражен, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.