Во 3.15 часот, во време на полициски час, со канта бензин бил запален локалот „Опера паб“ што се наоѓа во зградата на Македонската опера и балет, објави А1.он

Рано утрово во 03:55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на бул. „Гоце Делчев“ во сопственост на 52-гдишниот Г.Н. од Скопје, опожарена била терасата на угостителскиот објект. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје – стои во днeвниот билтен на полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.