Синоќа била организирана акција на полицијата и единицата за брзи интервенции во скопско Визбегово. Неофицијално, се апселе членови на банда, шверцери на кокаин, односно се работи за околу 50 килограми марихуана која била откриена во автомобил.

На терен, биле ангажирани и припадници на единицата за специјални намени „Тигар”. Марихуаната веќе е запленета, а лицата се приведени.

МВР повеќе детали за случајот ќе открие дополнително.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.